06 Temmuz 2008-A.Erden, Liderliğini İstanbul Rallisinde de korudu

İstanbul Rallisi’nde zafer, efsane şampiyon Serkan Yazıcı’nın oldu. Lassa Rally Team’in başarılı pilotu, Mitsubishi Lancer Evo 9’u ile en yakın rakibinin 3 dakika önünde finişe ilk sırada gelerek şeytanın bacağını kırdı ve bu sezon Kıbrıs'tan sonra ikinci zafere imzasını attı.

Şampiyonun ardında ise gençler sıralandı. Fiat Palio Süper 1600 ile yaran Burak Çukurova 2’ncilii son etapta ve 5 saniye fark ile Fiat Punto Süper 1600 ile yaran Fatih Kara’ya kaptırdı. Kara’nın takım arkadaşı Yaz Avcı ise 4’ncü olarak gençlerin zirvedeki ayak seslerini sağlamlaştırdı.

İstanbul Otomobil Sporlar Kulübü (SOK) tarafından düzenlenen ve dün (cumartesi) akam 20.30’da Pendik’te verilen startla başlayan 29’ncu İstanbul Rallisi, bugün (Pazar) saat 10.30’da kaldığı yerden devam etti. Gün boyunca 9 özel etapta zaman kar yaran 57 otomobilden 34’ü finişi görebildi. Birçok pilot, rekabeti yüksek geçen yarışta yoldan çıkıp takla atarak veya mekanik sorunlar yasayarak finişi göremediler.

İstanbul Rallisi’ne A7 lideri olan başlayan Alkan Erden, Honda TypeR’ ile sınıfında 6 dakika 18 saniye gibi açık ara farkla finişe 1’nci gelerek, Türkiye A7 Şampiyonluğu’na çok yaklaştı. Güçlü otomobili ve tecrübesi ile İstanbul’daki toprak rallide rakipleri problem yaşayıp zaman kaybederken, sorunsuz bir yar çıkartarak tecrübesini konuşturan Erden, sınıf liderliğini 15 gün sonra Ankara’da yapılacak olan Hitit Rallisi’ne de taşımasını bildi. Akfrat’ta, İstanbul Park’n (F1 pisti) d otoparkındada kurulu olan finiş takı’nda sona eren 29’ncu İstanbul Rallisi’nin ödül töreni, aynı alanda gerçekleştirildi.