17 Ekim 2011 Pamukovada kupaları Alkan Erden topladı

Türkiye Tırmanma Şampiyonasında sezon Pamukovada tamamlandı. Toplam altı ayaktan oluşan şampiyonada son yarış öncesi şampiyonluğunu erken ilan etmesine karşın yine de Pamukova'da start alan İstanbullu yarışçı Alkan Erden, günün en başarılı ismi olarak çifte kupa kazandı. Pegasus Racing adına Fiat Punto Süper 1600 ile yarışan Erden, Pamukova'daki mücadeleyi 10 dakika 20 saniyelik toplam zamanıyla tamamladı ve hem günün klasmanında, hem de kendi kategorisinde 1 inci oldu.


Günün klasmanın da en iyi ikinci zamanı Clio Maxisiyle gene Pegasus Raceingin hızlı ve başarılı pilotu Aslan Acar oldu. Aslan Acar göstermiş olduğu hızlı ve gözü pek pilotajıyla yarış severlerin dikkatini çekti.

Sakarya Otomobil Sporları Kulübü tarafından Pamukova ilçesine bağlı Hayrettin köyünde düzenlenen yarışta, 7,1 km uzunluğundaki parkuruilk çıkışta 5 dakika 12 saniyede tamamlayan Alkan Erden, ikinci çıkışta zamanını 5 saniye daha iyileştirerek 5 dakika 7 saniyede finiş gördü. Erden, ikinci çıkıştaki zamanıyla da aynı zamanda Günün En İyi Zamanı kupasını kazandı.

Yağışlı bir havaya karşın Pamukovalıların ve motor sporları sevenlerin büyük ilgi gösterdiği yarışın ilk çıkışında ıslak asfalt için yağmur lastikleri kullanan yarışçılar, ikinci çıkışta ise kuruyan asfalt yüzünden tercihlerini kuru zemin lastiğinden yana yaptılar. Yedi kilometrelik parkurun ortalarında hafta için yaşanan göçükten sonra onarılan bölüme dökülen mıcır yarış sırasında risk yaratsa da, süratli gelinip mıcırdan yanlayarak çıkan otomobiller seyircilere keyifli anlar yaşattılar. Yarışta podyuma çıkan pilotlara ise kupalarını Pamukova Kaymakamı Tuncay Dursun ve Pamukova Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Öztürk birlikte verdiler.