23.07.2012 Abant Tırmanma

Pegasus Racing pilotu Alkan Erden, Alkanlar Lazer sponsorlu Punto S1600′ü ile Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın dördüncü yarışı olan Abant’tan da çifte kupa ile ayrılarak hedeflerine ulaştı.


Katıldığı kategori 3′te 1′ncilik kupasının yanı sıra ilk çıkışındaki 2 dakika 48.199 saniyelik zamanıyla ‘Günün Eniyi Zamanı’ kupasını da kazanan Alkan Erden, sezonun bitimine üç yarış kala kategorisinde şampiyona liderliğini puan farkını açarak korudu.

Ankara Otomobil Kulübü’nce düzenlenen tırmanma yarışı Abant-Mudurnu karayolunda yapıldı. Yenilenen ve kısmen bariyerlerle korunan asfalt parkurda üç kez zamana karşı tırmanan yarışçılar, toplam zamanlarına göre klasmanda sıralandılar.

Pegasus Racing pilotu Alkan Erden, şampiyonluk hedeflediği sezonda katıldığı üçüncü yarış olan Abant’ta da 8.27.01′lik toplam zamanıyla 1′ncilik kupasını kazanırken zorlanmadı.

Gün sonunda Kategori 3′te Alkan Erden, Kategori 2′de Murat Altıntaş, Kategori 1′de ise Ender Kozlu rakiplerini geçerek birinciliğe ulaştılar. Ankaralı yarışçı Murat Altıntaş, Abant sonrası K2′de Türkiye Şampiyonluğu’nu garantiledi.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın bundan sonraki randevusu Kartepe’de gerçekleştirilecek.