21.11.2014 TOSFED Rallisinin Son Ayağı Şilede !

Sportif kariyerinde 8 kez Türkiye Şampiyonluğu bulunan Alkan Erden , 1,5 yıl aradan sonra yine ve yeniden parkurlara geri dönüyor. 2011 ve 2012 sezonlarında Kategori 3’te, kariyerinin 20’nci yılı olan 2013 sezonunda ise Kategori 4’te olmak üzere üst üste üç yıl Türkiye Tırmanma Şampiyonluğunu kazanan Erden, parkurlardaki rekabet azaldığı için, geçtiğimiz yıl yarışlara katılmama kararı aldı.


2015 sezonunda yine Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda ve yine şampiyonluk iddiası ile parkurlara çıkacak olan Alkan Erden, yeni sezon öncesi ‘elini ısıtmak’ amacıyla, bu hafta sonu (22-23 Kasım) Şile’de yapılacak olan Tosfed Ralli Kupası son ayak yarışı Şile Rallisi’ne katılmaya hazırlanıyor. Eskişehir Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen ve 35 ekibin kayıt yaptırdığı rallide Alkan Erden’in öncelikli hedefi 1,5 yılık ayrılıkla oluşan el soğukluğunu gidermek. Can Hepgüner’in kopilot olarak eşlik edeceği Alkan Erden, Şile Rallisi’nde Pegasus Racing’in Fiat Abarth Grande Punto Süper 2000’i ile yarışacak.

22 Kasım Cumartesi günü saat 16’da Şile Meydanı’ndaki seramonik startla başlayacak olan rallide, aynı gün gerçekleştirilecek olan seyirci etabı ile zamanı karşı mücadele de başlayacak. Tek etap sonrası ilk gün sona erecek, parkurdaki mücadeleye ise Pazar sabahı saat 9’dan itibaren kaldığı yerden devam edilecek. Yarış, Pazar günü saat 15.10’da tamamlanacak. 2014 Tosfed Ralli Kupası ise, Şile Rallisi ile birlikte sahibini bulacak.