Alkan Erden 1'nci, Ümit Ülkü "En Hızlı"...

Orhangazi'de ilk kez düzenlenen tırmanma yarışını İstanbullu şampiyon Alkan Erden kazandı. 5.25 km'lik parkurda üç çıkış üzerinden düzenlenen yarışta, Pegasus Racing'in Punto S2000'i ile Alkan Erden kazandı.

21.11.2014 TOSFED Rallisinin Son Ayağı Şilede !

Sportif kariyerinde 8 kez Türkiye Şampiyonluğu bulunan Alkan Erden , 1,5 yıl aradan sonra yine ve yeniden parkurlara geri dönüyor. 2011 ve 2012 sezonlarında Kategori 3’te, kariyerinin 20’nci yılı olan 2013 sezonunda ise Kategori 4’te olmak üzere üst üste üç yıl Türkiye Tırmanma Şampiyonluğunu kazanan Erden, parkurlardaki rekabet azaldığı için, geçtiğimiz yıl yarışlara katılmama kararı aldı.

22.10.2012 Sezonu Kupayla Kapadık!

Hafta sonu yapılan Oyak Renault 37’nci Yeşil Bursa Rallisi’ni Türk rakiplerine karşı açık ara farkla kazanan İtalyan rallici Luca Rosetti, sezonu 2012 Türkiye Ralli Şampiyonu olarak kapadı. Üç kez Avrupa Ralli Şampiyonu olan Rossetti, kariyerine bir de Türkiye Ralli Şampiyonluğu plaketi çaktı!

17.09.2012 Tırmanma şampiyonları belli oldu..

Türkiye Tırmanma Şampiyonları sezonun beşinci ve son yarışı olan Gürsu’da belirlendi. Beş kategoriden üçünde şampiyonluklar İstanbullu yarışçıların oldu. Pegasus Racing pilotu Alkan Erden, Alkanlar Lazer sponsorlu Fiat Punto Süper 1600 ile Bursa’dan çifte kupa ile ayrılırken, aynı zamanda da kariyerinin 7′nci şampiyonluğunu kazandı.

13.09.2012 Tırmanmada Sezonun Son Yarışı Dışkaya’da..

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda son randevu için start vakti geldi! Sezon başında yedi yarış olarak açıklanan, fakat Pamukova ve Kartepe yarışları yapılamadığı için beş yarış olarak revize edilen şampiyonada, sekiz haftalık bu zorunlu moladan sonra ‘son kozlar’ Bursa’da oynanacak!

23.07.2012 Abant Tırmanma

Pegasus Racing pilotu Alkan Erden, Alkanlar Lazer sponsorlu Punto S1600′ü ile Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın dördüncü yarışı olan Abant’tan da çifte kupa ile ayrılarak hedeflerine ulaştı.

10.06.2012 Rossetti, İstanbul’u kazandı, liderliği ele aldı!

Son Avrupa Ralli Şampiyonu İtalyan rallici Luca Rossetti, Pegasus Racing’in Skoda Fabia S2000’i ile sezonun ilk toprak mücadelesi olan İstanbul Rallisi’nde yeni bir zafere daha imzasını attı. İtalyan rallici İstanbul 1’nciliğinden sonra Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da liderliğe yükseldi. İstanbul öncesi liderliğe ortak olan Volkan Işık benzer bir otomobil ile 4’ncü olarak finişe gelebilince, İtalyan rallici puantaj üstünlüğünü ele geçirdi.

30.04.2012 Eskişehir’de İtalyan zaferi!

Son Avrupa Ralli Şampiyonu Pegasus Racing pilotu Luca Rossetti, sezonun ikinci rallisinde Skoda Fabia S2000′i ile zafere ulaşarak hem Ege Rallisi’nin rövanşını aldı, hem de Türkiye Ralli Şampiyonası’nda liderliğe ortak oldu. Benzer bir otomobille yarışan Volkan Işık 36,3 saniye farkla 2′nci bitirirken, geçtiğimiz sezon iki çeker kupasının kazanan Pegasus Racing pilotu Fatih Kara 56 saniye farkla 3′ncü olarak yine podyumu bırakmadı.

26.04.2012 Eskişehir Rallisi’nde rekor kayıt!

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Ege’nin rövanşı için Eskişehir’de yeniden ‘asfalt’a çıkılıyor! Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan rallinin kayıt listesi aynı zamanda yeni bir rekorun da habercisi oldu; Ege Rallisi’nde 60 yarışmacı ile başlayan rekabet, Eskişehir’de 69 ile zirveye çıktı. Sezonun ilk iki rallisinde kaydedilen bu yüksek katılım, otomobil sporlarının ülkemizde yükselen bir ivme kazandığının göstergesi olarak yorumlanıyor.

23.04.2012 Davraz’dan da kupa ile döndük!

Alkanlar Lazer sponsorlu Fiat Punto Süper 1600 ile yarışan Pegasus Racing pilotu Alkan Erden de günün en iyi ikinci zamanı yaparken, Kategori 3’te 1’ncilik kupası kaldırdı ve kazandığı puanlarla Türkiye Şampiyonası’nda kategorisinde liderliğini farkla açarak korudu.

20.04.2012 Davraz Tırmanma (Isparta)

7 Ayaktan oluşan Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı Isparta’nın Davraz ilçesinde yapılacak. 21-22 Nisan tarihlerinde Antalya Motor Sporları Kulübü tarafından düzenlenecek olan yarışın sembolik startı 21 Nisan Cumartesi akşamı saat 20′de Isparta Valiliği önünden verilecek. Beş kategoride toplam 23 yarışmacının kayıt yaptırdığı tırmanma yarışı Davraz’daki 5,2 km’lik parkurda gerçekleştirilecek.

09.04.2012 3 Milyon Euro’luk start!

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın yıldızı yeniden parlıyor! Sezonun açılış rallisi olan Ege’de 8′i parkurların son spec ralli otomobilleri S2000′ler ve 14′ü grup N Evo’lar olmak üzere 60 otomobilin start alması, aynı zamanda podyum rekabetlerini de fazlasıyla zorlaştırdı.

06.04.2012 Ege’de start vakti!

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun açılış yarışı olan Ege’de start için geri sayım başladı. Ulusal, historic ve mahalli olmak üzere üç ayrı kategoride toplam 60 ekibin kayıt yaptırması, bu sezon şampiyonanın daha rekabetçi geçeceğinin göstergesi olarak kabul ediliyor.

02.04.2012 Bozhane’de adrenalin ‘tırmandı’!..

Tırmanmada sezon Bozhane’de açıldı, yılın ilk kupaları yarış bittikten sonra bastıran sağanak yağmur altında dağıtıldı. İstanbullu şampiyon rallici Alkan Erden, Pegasus Racing adına Fiat Punto S1600’ü ile katıldığı Bozhane’de zafer serilerine geçen yıl kaldığı yerden aralıksız devam ederek, yeni sezona da 1’ncilik kupası ile başladı ve haftaya yapılacak olan Ege Rallisi öncesi moral depoladı.

30.03.2012 Bozhane’de 25 Start!

Tırmanma Şampiyonası, Pazar günü İstanbul’daki Bozhane yarışı ile başlıyor! İstanbul Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen yarışa beş farklı kategoride toplam 25 yarışmacı kayıt yaptırdı. Katılımcılar arasında dikkat çekici bir isim olan Bulgar ralli şampiyonu Ivan Ganchev, ülkesindeki yeni sezon hazırlığı için Bozhane tırmanmaya misafir yarışmacı olarak katılıyor.

26.03.2012 İki Şampiyon Aynı Ekipte Buluştu

2011 Türkiye K3 Tırmanma Şampiyonu Alkan Erden, yeni sezonda çifte hedefle parkura çıkmaya hazırlanıyor. Başarılı rallici, Ralli Ajansı’na yaptığı açıklamada, yeni sezonda hem tırmanma ve hem de ralli şampiyonasında podyum hedeflediğini söyledi. Geçtiğimiz sezon yarışmaya başladığı Pegasus Racing ile 2012 sezonunda da evet diyen Alkan Erden, hem tırmanma ve hem de rallilerde yine Fiat Punto S1600 ile yarışacak.

17 Ekim 2011 Pamukovada kupaları Alkan Erden topladı

Türkiye Tırmanma Şampiyonasında sezon Pamukovada tamamlandı. Toplam altı ayaktan oluşan şampiyonada son yarış öncesi şampiyonluğunu erken ilan etmesine karşın yine de Pamukova'da start alan İstanbullu yarışçı Alkan Erden, günün en başarılı ismi olarak çifte kupa kazandı. Pegasus Racing adına Fiat Punto Süper 1600 ile yarışan Erden, Pamukova'daki mücadeleyi 10 dakika 20 saniyelik toplam zamanıyla tamamladı ve hem günün klasmanında, hem de kendi kategorisinde 1 inci oldu.

3 Ekim 2011 Alkan Erden Eskişehir’den Eve Kupa İle Döndü!

Türkiye Ralli Şampiyonası, Eskişehir’de asfalta indi. Ulusal düzeyde ilk kez düzenlenen rallide zirve rekabeti de zor ama çok keyifli geçti. Son spec ralli otomobilleri olan Süper 2000’lerin birincilik için kapıştıkları rallide, kazanan isim son etabın sonunda hakem hatası yüzünden ne yazık ki belirlenemedi. Ford Fiesta S2000 ile yarışan Yağız Avcı, Skoda Fabia S2000’li rakibi Burak Çukurova nefes kesen mücadeleleri Burak Çukurova'nın son etapta finiş noktasından geçerken elektronik kronometrenin çalışmaması yüzünden zaman alınamadı.

29 Eylül 2011 Alkan Erden, Eskişehir’de Ralliye Geri Dönüyor!

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yaz suskunluğu Eskişehir’de sona eriyor! Şampiyonada toprak yarışların ve verilen kısa molanın ardından zorlu mücadele bu kez asfaltta kaldığı yerden devam edecek. Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından 1-2 Ekim’de düzenlenecek olan rallide cumartesi günü saat 14’te Espark’ın önünden start verilecek. İki gün boyunca 130 km’si özel etap olmak üzere 267 km’lik parkurda mücadeleyi tamamlayan yarışçılar, Pazar günü 15.30’da finiş tak’ına ulaşacaklar.

18 Eylül 2011 Tırmanmada şampiyonlar, sezon bitmeden belli oldu

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda iki kategoride şampiyonlar sezonun bitimine bir yarış kala Kartepe’de belli oldu. Kategori 4’te Mitsubishi Lancer Evo 9’u ile Vedat Diker, Kategori 3’te ise Fiat Punto S1600 ile Alkan Erden, Kartepe tırmanma yarışındaki zaferlerinden sonra sezon şampiyonlukları matematiksel olarak ilan ettiler ve aynı zamanda günün genel klasmanında da 1 ve 2’nci sıraları elde ettiler.

15 Eylül 2011 Kartepe’ye ‘Punto’ tırmanacak!

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda heyecan, sezonun beşinci yarışı olan Kartepe ile devam ediyor. Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (Kosder) tarafından 17 Eylül Cumartesi günü Kocaeli’nin Maşukiye beldesi Kartepe yolunda düzenlenecek olan yarışın startı saat 14’te verilecek. 6 kilometrelik parkurda iki çıkış üzerinden yapılacak olan yarışta başta İstanbul olmak üzere, Kocaeli, İzmir, Bursa ve Ankara’dan katılması beklenen yarışmacılar, şampiyona için zorlu puan mücadelesi sergileyecekler.

17 Temmuz 2011 Alkan Erden, seriyi Abant’ta da bozmadı!

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda dördüncü yarış sonrası liderler değişmedi. Abant’ta yapılan son yarışta Ankaralı yarışçı Vedat Diker, hem günün ‘en iyi zamanı’ kupasını, hem de Kategori 4’te 1’ncilik kupasını kazanarak liderliğini pekiştirirken, İstanbul’dan katılan Alkan Erden de bu sezon Kategori 3’te üst üste üçüncü zaferini kazanıp puan farkını arttırarak şampiyonluk yolunda avantajını yükseltti.

14 Temmuz 2011 Alkan Erden Abant'ta hat-trick peşinde

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın dördüncü yarışı olan Abant’ta dört farklı kategoride toplam 21 yarışmacı mücadele edecek. Yarışın seramonik startı Cumartesi günü Bolu meydanında verilecek, parkurdaki mücadele ise Pazar günü saat 12’de başlayacak.

26 Haziran 2011 Gürsu (Bursa) Tırmanma

Gürsu tırmanma yarışı sürprizle sonuçlandı! Mitsubishi Lancer Evo 9′u ile yarışın favorisi olan Vedat Diker, ilk çıkışta yol dışına çıkıp zaman kaybedince, genel klasmanda birinciliği İzmirli rakibine kaptırıp ikinciliğe razı oldu. Fiat Palio Süper 1600′ ile kendi grubunda sezonun ikinci zaferini kazanan İstanbullu yarışçı Alkan Erden ise genel klasmanda da podyum yaparak çifte kupa kazandı.

23 Haziran 2011 Gürsu'da Tırmanma Vakti

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışı için start, Pazar günü Bursa’nın Gürsu ilçesinde verilecek. Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından Gürsu Belediyesi desteği ile düzenlenen tırmanma yarışı, Dışkaya’da 7,7 km’lik parkurda gerçekleştirilecek. Yarışa katılacak otomobiller cumartesi günü teknik kontrolden geçecekler. Pazar günü saat 14.30’da Gürsu Başkanı Orhan Özcü’nün vereceği ilk startla başlayacak olan yarış, etabın iki kez geçilmesi ile sona erecek.

22 Mayıs 2011 Kartepe Otokros

İstanbullu rallici Alkan Erden, kariyerinde ilk kez çıktığı otokros parkurundan ‘çok keyif alarak’ ayrıldı. Pegasus Racing’in Palio Süper 1600’ü ile Alkan, yaşadığı dezavantajlara karşın Kartepe’den kupa ile döndüğü için de ayrıca mutlu oldu. Alkan Erden, Ralli Ajansı’na yaptığı değerlendirmede, “Bozhane tırmanmada Fiat Palio S1600’den o kadar çok keyif aldım, ki bundan sonra sırada ne yarış var diye baktım” dedi ve ekledi; “Kartepe Rallikrosu’nu öğrenince, ‘girelim’ dedim. Hem bir rallici olarak tırmanmanın km’si bana az gelmişti, hem de arabaya doyamamıştım

Kartepe Otokrosta 24 Kayıt!

Kocaeli’nin yıldızı parlayan tatil beldesi Kartepe, geleneksel tırmanma yarışından sonra otomobil sporlarında farklı bir branşa daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

15 Mayıs 2011 Bozhane Tırmanma

İstanbullu rallici Alkan Erden, iki yıl aradan sonra geri döndüğü parkurdan 1’ncilik kupası ile ayrıldı! Kariyerinde bir çok Türkiye 1’ncilikleri bulunan Erden, iki yıl önce ara verdiği yarışlara Bozhane tırmanma yarışı ile geri döndü.

22 Nisan 2009-2009 Yılında Ford Rally Sporttayız

2009 Türkiye Ralli şampiyonası Ford Rally Sport Türkiye çatısı altnda Ford Fiesta St. ile N3 sınıfnda yarışacağız. Türkiye Ralli şampiyonasınn ilk ayağı İstanbul Rallisi ile başlıyor. Bu ilk yarış, Avrupa Ralli şampiyonasına da (ERC) puan verdiği için anlam ve önemi büyüktür.

06 Temmuz 2008-A.Erden, Liderliğini İstanbul Rallisinde de korudu

İstanbul Rallisi’nde zafer, efsane şampiyon Serkan Yazıcı’nın oldu. Lassa Rally Team’in başarılı pilotu, Mitsubishi Lancer Evo 9’u ile en yakın rakibinin 3 dakika önünde finişe ilk sırada gelerek şeytanın bacağını kırdı ve bu sezon Kıbrıs'tan sonra ikinci zafere imzasını attı.

05 Temmuz 2008 - İstanbul Rallisi Start Alıyor...

İstanbul’da ralli heyecanı bugün verilecek startla başlıyor! İki aylık hasreti sona erdirecek olan İstanbul Rallisi’nde start, saat 20’de Pendik sahilinde verilecek. 9’u klasik 57 otomobilin parkura çıkacağı İstanbul Rallisi’nin öne çıkan özelliklerinden biri, uzun bir aradan sonra İstanbul’da gece etabnın yapılacak olması. Yarış severler Akfırat Belediyesi önünden kalkacak servislerle gece etabına taşınacak..

02 Haziran 2008 - Kartepe Tırmanma

Kartepe tırmanma yarışında kategori 2’de sezonun ikinci 1’nciliğini elde eden ve liderliğini sürdüren İstanbullu yarışçı Alkan Erden, elde ettiği bu başarıdan yana oldukça memnun!.